Samochód zastępczy Grudziądz

Jeśli zostałeś poszkodowany w kolizji/ wypadku drogowym, na którego skutek uszkodzeniu uległo Twoje auto, przysługuje Ci samochód zastępczy z OC sprawcy zdarzenia. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my pomożemy w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności u ubezpieczyciela. Dowiedz się, komu przysługuje pojazd zastępczy i sprawdź, w jakich okolicznościach się go przyznaje.

Kiedy przysługuje zastępcze auto?

Prawo do uzyskania samochodu zastępczego z OC sprawcy przysługuje zarówno w przypadku szkody częściowej, jak i całkowitej. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy w trakcie wypadku auto uszkodzono w sposób, który umożliwia jego naprawę, czy usterki skutkują tym, że przywrócenie pojazdu do stanu sprzed wypadku jest niewykonalne, znacząco utrudnione lub generowałoby nadmierne koszty. Nie ma w tym przypadku również znaczenia Twoje miejsce zamieszkania ani to, czy masz możliwość poruszania się komunikacją zbiorową. Powinieneś jednak wiedzieć, że samochód zastępczy nie przysługuje Ci wówczas gdy:

  • posiadasz drugie auto, którym możesz się poruszać,
  • do wypadku doszło z Twojej winy.

W drugim przypadku przydaje się dodatkowa polisa – AutoCasco. Jeśli chcesz, by auto zastępcze zostało Ci przyznane do szkody z AC Grudziądz, to tak opcja musi być zawarta w polisie AC.

Dla kogo pojazd zastępczy?

Prawo do bezpłatnego korzystania z samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku przysługuje każdej osobie poszkodowanej, której pojazd w wyniku wypadku lub kolizji został uszkodzony w taki sposób, że dalsza jazda nim nie jest możliwa, lub może skutkować zabraniem dowodu rejestracyjnego (np. uszkodzone reflektory, lampy, szyby, systemy bezpieczeństwa, elementy zawieszenia, ostre krawędzie) . Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów zarejestrowanych na terytorium RP i obejmuje szkody wyrządzane innym uczestnikom ruchu drogowego na skutek prowadzenia lub garażowania, a także wsiadania i wysiadania z auta, jego postoju lub zatrzymania. OC nie chroni więc kierowcy, ale wszystkie pozostałe osoby, które na skutek jego działania odniosą szkodę materialną lub osobistą.

Jeśli uważasz, że należy Ci się auto zastępcze jako szkoda z OC Grudziądz oferuje szeroki wybór firm pomagających uzyskać pomoc od towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli jednak cenisz swój czas i chcesz szybko pozyskać pojazd, sprawdź naszą ofertę i zaufaj specjalistom. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym biurem jeszcze dziś.